web Knižní světy

O co tu jde?

Na počátku byl prostor. Respektive hledání prostoru - webu, kde bych mohl uživatelsky snadno založit a naplnit informacemi o knižní sérii Malazská kniha padlých.

"Tak si založ wiki", jako bych vás slyšel.

A já také tu wiki založil (Malazpedie). Jenže, navzdory tomu jak vymakaná už je, mi její naplňování nepřipadalo vhodně automatizované. Pokud jsem chtěl provázat dvě stránky, musel jsem ručně vytvořit interní odkaz nad textem.
Pokud jsem doplnil postavě Modroperel, že je Palič mostů, chtěl jsem, aby se na detailu Paličů automaticky Modroperel zobrazil. Jenže tohle už neumí - je to prostě "jen wiki"...

Co to dokáže?

Na začátku je každý svět prázdný list. A na prázdný list si můžete "cokoli namalovat". Když si proklikáte již založené světy v horním menu, zjistíte, že jde o takové rejstříky termínů stejného typu z daných knih/světů.

Můžeme si tu definovat libovolný počet typů termínů - postava, kniha, autor, planeta, kontinent, mesto, nabozenství, událost....
Pro kazdý z nich si můžeme definovat libovolný počet vlastností:
např. takový typ "kontinent" může nést tyto informace: státy, města, velikost, obecný popis, historie, zeměpisné informace... Z těchto vyjmenovaných - "města", "státy", "zeměpisné informace" - mohou být další typy, tudíž jejich naplnění je jen výběr z již uložených termínů daného typu. Když vyplněné vlastnosti kontinentu uložíte, objeví se na jeho detailu automaticky odkazy na uložené termíny - a jejich detailech je automticky odkaz zpět na tento kontinent.

Plus podobně jako u výše zmíněné wiki, je možné doplnit ručně odkaz v libovolném "obyčejném" textu.

Krom toho je každý seznam jednoho typu zobrazován v tabulkovém přehledu, do kterého si můžeme určit, které z jeho vlastností se budou v tabulce zobrazovat.

Vlastnosti je možné každému typu doplňovat postupně. Nevyplněná vlastnost se pak na detailu vůbec nezobrazuje. Lze měnit pořadí vlastností pro zobrazení jak na detailu, tak i v případě, že budou umístěny do přehledové tabulky.

Každou vlastnost/informaci můžete označit, že je spoiler, čímž se na detailu skryje a je možné je zobrazit příslušnou akci (klik na odkaz).

Můžu se přidat? Jistě!

Aktuálně sice nemám volně přístupnou registraci do systému, ale napište mi, rád vám ji umožním.
Důvod je prostý: systém je ve vývoji - není zcela stabilní a blbuvzdorný. Kdyby se mi sem náhodou přišlo hodně editorů, jejich aktivita by mohla vést k nevědomému zničení uloženého obsahu.

Musím také komunikační kanály pro případné hlášení chyb či požadavků. Vše je v plánu :)

Pokud chcete doplnovat údaje k již založeným světům nebo máte svůj oblíbený, který chcete zde zdokumentovat - napište mi: knedle@3tecky.cz

Rád vám pomohu se zorientovat, rád vám případný svět založím.

Ladislav Ševcůj / knedle